Мишка в дома

  • 6 452
  • 51
  •   1
Отговори
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Мисля,че имаме неканен гост у дома,мишка.Даже вече съм сигурна,залагаме капани вече седмица и нищо,днес видях,че едната врата е наядена,не оставям храна и явно е прегладняла,имам и малко дете,как да действам,помагайте.С капан не става явно,отивам за тези лепкащите да пробвам,ултразвуково устройство ли да вземем.
Идея намам как е влязла в къщи,правихме ремонт и явно е влезнала от някъде.
Как да я хванем,дано е само една и да я уловим скоро,ще се радвам да споделите идеи Angry

# 1
  • Мнения: 1 130
Веднага казвам, понеже миналата седмица имахме неканен гост.
Купихме от онези капани за мишки, които са картон с лепило. Не мога да ти кажа марка, не помня - има ги по левчета, железарии. Отворихме картона, сложихме малко котешка храна за примамка в средата и сложихме там, откъедто мислихме, че влиза. На сутринта Мишо се беше хванал и даже починал в усилия да се измъкне.
Не за първи път сме ползвали тези лепящи капани - само с тях сме се оправяли.

# 2
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Ох много благодаря,отивам да взема точно такъв,ще взема няколко о довечера ще ги насложа навсякъде.
До вратите ли да ги сложа?
Котешка храна каква гранули ли да купя?
Сирене,месо,не става и не става не се хващааааа.
Дано успеем,че не ми се седи у дома,гнус ме е цял ден мия и чистя ужасссссс

# 3
  • Мнения: 1 130
Първо потърси дали имате дупка някъде и ако да - там сложи капана. Ако ли не, според мен до някой шкаф. А котешка храна аз слагах на гранули.

# 4
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Дано я хаванем по скоро.
Благодаря за съветите
На сирене не иска да се хване,сирене,месо,ядки няма и нямаааа,ще пробвам с котешката храна.

# 5
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Струвами се,че дращеше ли гризеше в перваза,там е тясно,но явно се е навряла знам ли и аз и вратите са гризане от вътрешната страна на двете стаи по малко,ужасна работаааа

# 6
  • Мнения: 1 130
Тогава купи две лепящи - едно до перваза, другото около гризаното на вратата. Дано се хване.

# 7
  • Мнения: 10 874
Не мога да говоря от личен опит, понеже не съм имала такъв проблем, но майка ми вече на четири или пет пъти хваща мишки точно с тези лепкавите капани. Не слага никаква примамка, просто купува няколко капана и ги слага в помещението, в което е чула или видяла мишката. И обикновено до 24 часа има резултат. Дано и при теб се получи така! Flowers Tulip

# 8
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Благодаря ви много за съветите
Дано успеем тази нощ,през деня ни вест ни кост от тези гадини.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 012
Примамващата храна в капана, както и самият капан, не бива да бъдат пипани с ръце.
Поливаш капана с вряла вода, с ръкавици пипаш и закачаш храната.

С работата на лепкавите капани не съм наясно.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 26 509
Чичката,който пръскаше входа с/у хлебарки и др твари ми каза,че капана трябва да се обтрие с мастика,така хем ги привлича,а и не усещат човешка намеса

# 11
  • Мнения: 2 420
Имах един гаден плъх в градината, който влизаше и на терасата.
По съвети от нета, сложих саламчета омешани с гипс на прах на две-три места.
Бях оставила пакета с гипса пак отвън. В един момент беше изял всички саламчета и беше гризал пакета с гипса, беше ял и от там.
Няма я гадината вече, сигурно е обърнал петалите някъде.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 412
Това с гипса действа обаче според мен в къща или апартамент не е удачно, защото мишките имат тенденция когато умират да се скриват и после като умре ще мирише ужасно... И аз съм чувал, че тези лепкащите капани действат.

# 13
  • Мнения: 10 077
Капан със саламчета, кашкавалчета, сиренце и ядки - нищо не помогна при мен.
Даже и лепкавото нещо се заобикаляше от това животинче.
Обясних всичко, каквото съм правила по въпроса на ветеринар, който имаше аптека.
Човекът помисли и реши, че моят "любимец" обича сладко.
Даде ми едни "локумчета" (така ги нарече) и това ми реши проблема.
Между другото, беше ми обяснил, че отровата в това "локумче" така действа, че кара животинчето
да излезе на светло и на въздух преди да умре.
Така и стана. Peace

# 14
  • Мнения: 2 420
Ill Значи си имала мишка-диабетик!  Ill

# 15
  • Мнения: 10 077
Ill Значи си имала мишка-диабетик!  Ill

Joy
Доста едро животинче беше - нещо между плъхче и голяма мишка.
Залагах и едни твърди кръгли сини бонбони - без миризма, житни зърна обработени с отрова, но и те не му предизвикаха интереса.
Абе, десетина дни се дебнахме. Wink
Сетих се, че беше изгризало само шоколада на един изпуснат бонбон, та и това споделих с
ветеринаря.

Последна редакция: пн, 18 дек 2017, 20:10 от delpel

# 16
  • Мнения: 2 420
Моят плъх беше някакъв плъх-строител предполагам.
Изгриза една възглавничка от полиестер, после найлона, с който бяха опаковани едни ботуши, после едни силиконови джаджи, а накрая набара гипса негодникът и се гипсира.  Smiling Imp

# 17
  • на земята
  • Мнения: 4 096
И така тази нощ нищооооо,капаните си седят и нищо,няма и помен от мишка,вече си мисля,че взлиза и излиза от някъде,няма акота,няма нагризано нищо,тази мишка какво яде ако живее у дома незнам.вчера запушихме всичко какво има,сложихме нови первази плътни.Ще се чакаме и дебнем това е,лепкащите капани и пред деня ще ги държа до вратите двете,така или иначе ако минава от там ще да е,дано скоро има резултат,че мира не ми дава.Нямаше никакви шумове снощи,нищо.Хитра мишонка ще да е хахахха,ужасссс

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 26 509
Вземете си котка Animal Smile Cat

# 19
  • на земята
  • Мнения: 4 096
И това мислихме,но няма от кой да вземем котка за няколко дни и да я върнем.

# 20
  • Мнения: 1 483
Да бе, кой знае какви зарази може да хване котето от тази мишка. Картоните с лепило са достатъчно ефективни.

# 21
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Да бе, кой знае какви зарази може да хване котето от тази мишка. Картоните с лепило са достатъчно ефективни.
В тях ми е надеждата,дано свърши работа ,ако не е излязла вече де,че от няколко дена няма никакви индикации,че има нещо.
Дано се хване

# 22
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 434
На предишното ми работно място ловяхче мишките с капан, в който залагахме зайо-байо -  натурлен, или шпек салам.

# 23
  • Мнения: 10
Каза, че няма какво да яде мишлето във вас. Да не би да е умряло от глад вече? Grinning

Шегата на страна. Остави тези лепкавите картони за няколко дни. Гадно е да чакаш, но при нас се хвана след 3 дни.

# 24
  • на земята
  • Мнения: 4 096
И днес нищоооо,направо вече се отчайвам.През ноща тихо и спокойно,акота няма,нищооо.
Да не би като сложихме первазите и запушихме свете дупки е останала вътре ако е била по малка,възможно ли е?Ще се побъркам.Всички шкафове прерових,навсякъде измито изчистено ,акота нямаааааа.Пък и толкова дни да седи на едно място ли.Наслагала съм лепкави капани навсякъде,и такива метални също.Ще чакамееее и това е.Писна миии

# 25
  • Мнения: 8 962
Аз пък искам да споделя, че устройствата за прогонване на гризачи вършат много ефикасна работа. Държат ги далеч изобщо от дома. Това с капаните аз не бих го ползвала. Това означава, че постоянно ще има риск да ми влизат мишки вкъщи и аз просто да ги ловя. Не, благодаря. Предпочитам изобщо да ги държа далеч от къщи.

Айде, въпросната мишка може да я хванете по някакъв начин.

Но си сложете устройство, за да се застраховате срещу подобни вредители занапред!

# 26
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Има много устройства на пазара,в момента даже има на добра цена в Топ Шопа.
Вие с какво сте?
Моя мъж иска да взимаме,аз много им нямам доверие,четох в нета,няма много доволни,бихте ли споделили за вашето какво е?Видях ,че има и в Практикер,Метро.

# 27
  • Мнения: 2 288
Оу, много позната ситуация, миналата година щях да полудея, като разбрах, че има мишка в квартирата ни. Направо изпаднах в криза и то в пика на коликите на бебето, и многодневно неспане, събрахме багажа и се изнесохме при родителите ми, а ММ воюваше с мишката.
Беше сложил отрова хапчета - сини топчета и едни големи червени, както и от лепкащите капани. След два дни се обади и каза, че мишката се е предала. Още лепкащи капани беше заложил на няколко места в мазето на къщата. Другото, което беше направил е - разместил всички шкфове, диван и т.н   намерил дупките -2бр са били и ги беше замазал с гипс и вода.
До края на зимата не съм чула, видяла или усетила чуждо присъствие.
Успех!

# 28
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Оу, много позната ситуация, миналата година щях да полудея, като разбрах, че има мишка в квартирата ни. Направо изпаднах в криза и то в пика на коликите на бебето, и многодневно неспане, събрахме багажа и се изнесохме при родителите ми, а ММ воюваше с мишката.
Беше сложил отрова хапчета - сини топчета и едни големи червени, както и от лепкащите капани. След два дни се обади и каза, че мишката се е предала. Още лепкащи капани беше заложил на няколко места в мазето на къщата. Другото, което беше направил е - разместил всички шкфове, диван и т.н   намерил дупките -2бр са били и ги беше замазал с гипс и вода.
До края на зимата не съм чула, видяла или усетила чуждо присъствие.
Успех!
Дано я хванем по скоро

# 29
  • София
  • Мнения: 68
Продават се доста ефективни отрови, заради които дори няма да ви се наложи да напускате дома си за дни. Бихте могли да напръскате сутринта и да си се приберете след работа вечерта, разпитайте в някой зоомагазин Wink

# 30
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Ами аз попитах на няколко места за отрова,но предвид малкото дете никой не ми препоръча отрова да използваме.
Надявам се да я хванем ако има мишката,ако не е излязла сама де,защото липсват всякакви съмнения засега,ще продължа с капаните и дебненето.дано имаме късмет

# 31
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Най-ефикасното средство против мишките са котките. В жилищата, в които живеят котки перманентно, няма мишки и хлебарки, а паяците и стоножките изчезват мистериозно.

# 32
  • Мнения: 1 130
Аз имам котка, имам и мишки. Едното е дебел глезан, другите - неканени гости. Една мишка аз я лових, а той само гледа и "ловува". Така че не е гаранция.
До авторката: угасвайте лампите и влизайте по-рядко в стаята. Всички мишоци, които сме хващали, до един са излизали на тихо и на тъмно.

# 33
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Аз имам котка, имам и мишки. Едното е дебел глезан, другите - неканени гости. Една мишка аз я лових, а той само гледа и "ловува". Така че не е гаранция.
До авторката: угасвайте лампите и влизайте по-рядко в стаята. Всички мишоци, които сме хващали, до един са излизали на тихо и на тъмно.
Да да надявам се вечерта да се хване,дано е скоро ,нооо вече седмица дебнем и нищо.Отчаях се вече

# 34
  • Мнения: 1 130
Отпуск съм по болест днес. Абе, котката нещо много активна и нервна, обикаля, скача. Като излизам в коридора - хоооп - един бързат мишок вдигна пушилката. Опитахме с котьо да я хванем, но той не ми е ловец, милия, аз пък още по-малко - вместо мишката ударих котката. Срам.  Mr. Green
 Сега седя и се чудя: как може точно аз да давам съвети как се ловят мишки, като очевидно не се справям и как пък точно на мен пак мишки, Боже.
Извадих лепящото и съм го поставила, дано се излъже и се хване. Сега и аз като лаленцето тръпна в очакване и пазя тишина, същински партизанин.
Между другото мишката избяга и се скри в касата на вратата - явно има дупка, аз не я виждам. Имаме и ламперия, където сигурно живее. Ей,много ме е гнус.

# 35
  • Мнения: 10 077
Не всички котки хващат мишки.
Имам позната, която се е сдобила, без да подозира в началото, с котка мишеловка.
Тя, пък, се ядосва, че нейната постоянно й носи мишлета. Домъква ги до вратата омаломощени
и си играе с тях, докато ги довърши.

# 36
  • Мнения: 1 130
Ех, блазя ѝ. Дава ли я назаем? Simple Smile

# 37
  • Мнения: 10 077
Веднъж я искаха за тази цел, но не знам какво стана.
Надявам се да не е посрамила стопанката си.   WinkBlush
Та, тя ловеше и птички.

# 38
  • Мнения: 10 684
Мисля,че имаме неканен гост у дома,мишка.Даже вече съм сигурна,залагаме капани вече седмица и нищо,днес видях,че едната врата е наядена,не оставям храна и явно е прегладняла,имам и малко дете,как да действам,помагайте.С капан не става явно,отивам за тези лепкащите да пробвам,ултразвуково устройство ли да вземем.
Идея намам как е влязла в къщи,правихме ремонт и явно е влезнала от някъде.
Как да я хванем,дано е само една и да я уловим скоро,ще се радвам да споделите идеи Angry

Само прочетох заглавието, и отговарям (може да прозвучи много класически отговора ми): трябва ви котка в дома. Simple Smile

# 39
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Daisy^Slava,дано я хванете,данооо
Снощи пак нищо,няма помен от мишка,капаните празни,егаси работата,дали остана зазидана таз мишка някъде,излязла ли е,идея си нямамммм,нищооооо офффф ужас.
Но аз продължавам гонитбата с капаните,моя мъж ми вика,че сама  се гоня та да видим.
Влизат през най мините дупчици аз съм направо в потрес,как се навират,аз все си мисля,че нашата мишкана си остана в перваза ,иначе толкова дни да се покрие ни акота,ни скръц нищоооо,ужассс

# 40
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Мишките и хлебарките бягат от миризмата на котка, даже и самата котка да не е ловец. Ако някоя заблудена хлебарка се появи, котките я подлагат на голям тормоз, докато не я екзекутират.
Паяци, стоножки и други гадини също не живеят в една стая с котки. Подозирам, че биват изядени.

# 41
  • Мнения: 2 288
Като видя ламперия си я представям напечен разрез, а вътре колония от всякакви гадове живеещи там.

# 42
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Днес нямах време да пиша,но улов няма и няма.Следи от мишка никакви .Незнам дали си втълпяван ,но като се прибрахме в коридора ми миришеше на гадно.

# 43
  • Мнения: 10 077
Да не сте я "уловили" без да знаете?
В старата ми служба две седмици миризма в коридора. Не се търпеше.
Оказа се доста голям екземпляр, пъхнал се в метален шкаф и вирнал краката там.
Седмица преди миризмата бяха минали да заложат отрова.

# 44
  • Мнения: 1 130
И при мен няма улов.

# 45
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Ако умре някъде, такава смрад ще се разнесе, че ще трябва да я търсите и изровите.

Преди време майка ми живееше в квартира, пълна с мишки. Никакви капани и отрови не помагаха. Тя миеше всичко по два пъти, защото мишките се завираха навсякъде, най-вече в шкафовете с кухненски прибори.  Казва, че е виждала живи мишки дори в праха за пране.
След две години луда битка с мишките се изнесе и отиде да живее на квартира в къща, пълна с котки. Нямаше нито една мишка.
В последствие, когато си купи собствено жилище, майка ми си взе няколко котки за спомен и като превантивна мярка против гадини.

# 46
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Знам ли,но в коридора няма къде,всичко е достъпно,знам ли,освен да е в касата на вратата или под ламината знам ли и аз,днес не мирише толкова.Идея нямам,но и мишка няма..)))Тцццц

# 47
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Може да се е пренесла да живее у съседите, а миризмата да е от нещо друго.

# 48
  • Мнения: 2 288
Сетих се, че миналата година, така както чакахме улова на мишката, започна в коридора да мирише лошо. Извадих всичко в портмантото, гледах, местих, чистих и нищо. Оставаше да е умряла под паркета или зад ламперията, направо бях пред нервна криза, докато не установих от какво идва. ММ ходил за гъби в гората и след като ги оставил да се сушат си пъхнал пликчето в джоба, защото не   имало кофа за смет наоколо, прибрал се и си зарязал якето на закачалката. Разбира се, не му се налага да облича това яке със седмици, а малките остатъци от гъбите се бяха вмирисали зловещо.
Тогава установих ,че мишката или се е преместила да живее другаде или е умряла някъде навън из двора, нито я чух, нито видях следи от нея повече, а може да е била и една единствена, която беше се проснала в коридора на пода.
Дано съм ви разведрила с тази история, но според мен няма как толкова време да няма и помен от нея, със сигурност се е изнесла или умряла. Весели празници

# 49
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Всичко е възможно
Ще слагам аз капаните пък каквото такова..)))

# 50
  • Мнения: 8 962
Извинявам се, че се бавя с отговора, но не бях влизала тия дни.

Питате ме какво точно е устройството. За съжаление не мога да кажа.
Опитът, който споделям не е личен. Свекърите имат няколко устройства на вилата - различни са, купувани по различно време. Сестра ми също по този начин се избавиха от мишки.

Доколкото си спомням, устройствата им са поръчвани от интернет.
Устройствата работят на ток. Стоят постоянно включени в контакта.

# 51
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Улов няма при нас хихихих,явно е избягала нашата гад или е зазидана в паркета,идея си нямам.капаните стоят постоянно,нооо нищо.Няма и няма.
Поръчахме такива устройства от топ шопа да видим дали ще има файда от тях,четох много противоречиви мнения.

Общи условия

Активация на акаунт