За колко време и как постигнахте мечтаното тяло?

  • 27 091
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 111
Нека да споделим колко време сме инвестирали в постигането на желаното тяло и какво усилия сме положили (тренировки, хранителни режими и др.). Аз още нямам с какво да се похваля, тъй като тренирам организирано, с мисъл към резултати, и спазвам хранителен режим от едва 6 месеца. Въпреки това, виждам напредък, но и отвреме-навреме се разочаровам, защото ми се иска нещата да се случват по-бързо.
Ще се радвам да споделите.

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Мисля, че при мен няма никога да се случи, защото колкото и усилия да полагам и грижи, винаги искам още и още Simple Smile
И съм си наложила, да свия изискванията си до това да поддържам едни килограми и да тренирам редовно Simple Smile

# 2
  • Мнения: 754
Този въпрос и мен ме е вълнувал. Преди време в една фейсбук-група наблюдавах "прогрес"-снимки на различни потребители, които понякога само за месеци имаха замешетителни резултати!  Shocked Чудих се как е възможно да имаш такава воля, най-вече за храненето, защото според мен най-трудната стъпка към мечтаното тяло е да се храниш изключително чисто. После ме осени, че в тази фейсбук-група средната възраст беше сигурно 21 години (и излязох, де). Аз съм на 30. Не че са много годинки, но има значение и то не малко. Един млад организъм постига много по-бързо резултати  Wink
Лично аз, с осъзнато трениране и изчисляване на макроси  Crazy, стигнах не до мечтаното тяло, а до някакво доволно ниво - може би чак след година. (Хем не съм имала килограми за сваляне, а просто гонех изчистване на мазнинки и качване на малко мускулна маса - може би щеше да е малко по-рано, ако бях по-стриктна с храненето).
Не губи кураж, въобще не е толкова лесно и бързо, колкото изглежда в Instagram, нито има вълшебна програма или план за действие, всеки организъм си е индивидуален, а резултатите идват с цената на много воля и постоянство!  Hug

# 3
  • Мнения: 414
Много зависи от мотивацията и какво е мечтаното тяло, колко далеч си от резултата. За мен бяха няколко килограма, които постигнах с тренировки и чисто хранене за около 6-7 месеца, после поддържах около две години,  пак по този начин.
Сега съм бременна и отново ме чака отслабване след раждането. Затова ми стана интересно, вероятно сега организмът ми ще реагира различно и ми е интересно колко ли време ще отнеме. Важното е да не се отказваме!! Grinning

# 4
  • Мнения: 2 111
Извинявам се, какво значи "чисто хранене"? Simple Smile

# 5
  • Мнения: 414
Чиста храна - зеленчуци и плодове(който яде месо-от известен източник) , без рафинирани мазнини, храни в пакетчета - чипсове, снаксове, джънк, шоколади с палмова мазнина и т. н., пълнозърнести продукти, варива. За мен е това.
Аз примерно не съм привърженик на да спрем тестеното или сладкото - когато си го правя вкъщи - си ям. Просто знам от какво е - например,  сурови бонбони от ядки и тахан. Те са си калорийна бомба, но не са ми попречили да свалям!
Докато съм бременна съм на периоди, но в никакъв случай не мога да се храня така. Дояждат ми се и кроасани и всякакви сладки в кутии, но през другото време не е проблем Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 3 951
Нямам време за упражнения, т.е. имам, обаче не ми достига сън и предпочитам да го използвам там. Пък и никога не ми е харесвало да ходя в зала, вкъщи не мога да се наканя да правя упражнения. С храненето нямам никакъв проблем, ако ставаше само с ограничаване... да съм си стопила мазнините около корема. Само това ми е на мен, нямам килограми за махане.

# 7
  • Мнения: 10 013
Приближавам се към мечтаното тяло със скоростта на мравка, но ми се получава. Laughing
10 години. Без майтап. Май по-скоро е тъжно, но важното е, че не се отказвам. Laughing Всъщност, не тялото ми е било цел, а физическата форма. Ако можех да се съсредоточа върху чисто визуалната страна, щеше да е много по-бързо. Но аз съм устроена другояче. А и кой има време да тренира по 2 часа на ден! Трябва да си много отдаден.

Най-хубавото на процеса е, че си промених мисленето и животния стил. Истината е, че метаболизма ни се променя, променят се и нуждите на тялото. На 20 не е като на 30, на 40 не е като на 30.

А аз съм на 42, с 3 деца, 4 бременности, преминала през Мирена и някаква друга антиконцепция, която си беше абсолютен шит. Как ми обърка хормоналното равновесие не е истина., а точно то е в основата на всичко.

Пу-пу, плюя си в пазвата и отивам да вадя пудовката. Лошото свърши. От тук нататък само като по вода да ми е. Стискам си палци с юнашка сила.
Тренирам за първия ми цял маратон, който е  през май. Догодина имам планирани два. Целта ми е през 2019 да започна да тичам планинско, и ултра.

Искам краци като римски пехотинец, боксьорски рамене (имам ги), плочки (имам) и цялостна издръжливост. За какво ми е идеална визия, ако си изплюя дробовете след 5 км. За какво ми е тогава? Функционалност му трябва на тялото. (Това е мое виждане за моето тяло, не задължавам никого с него.  Peace)
Но слаби ръце тип солети, отпуснати рамене, нулова мускулатура- не е за мен тая работа. Силна съм отвътре, нека се вижда и отвън.
Без упражнения няма добро тяло. На 20 може. На 30 едва ли. На 40 имаш тялото, което заслужаваш.

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 535
Дези, умница-хубавица си ми ти Heart Eyes Heart Eyes Hug
На мен ми отне 20 години Blush и съм далеко още от мечтаната фигура.Нещо като Дези съм, но без едното дете и амбициите да бягам на маратони Mr. Green Mr. Green

# 9
  • Мнения: 21
След много време в тренировки и режими, четене , ползване на какви ли не готови програми за мое щастие чух за Богомил Йорданов...не правя реклами или да го хваля, но виждах наистина напредък и не само аз. Поръчах си режим  на хранене и тренировъчна програма . Изпратих му снимки, попълних въпросник и му обясних точно към какво се стремя. Режимите са богати на храна , т.е никакво гладуване ! Тренировки са много сериозни така , че са за хора които имат воля ! Съчетах всичко със една масажистка за антицелулитни ръчни масажи и най- сетне можех да кажа бай бай целулит! Аз бях избрала да тренирам 6 дни ...но поради бременноста прекъснах. Родя ли отново почвам! Харесва ми че ти дава линк как да изпълниш всяко упражнение и че поддържах контакт два месеца за да следи за резултатите. Бързо променя режима както в моя случай аз овесени ядки не можех да ям повдигаше ми се и ги подмени с друго. Наистина съм благодарна на този човек защото ми беше писнало да ходя да се блъскам без резултати..т.к организма ни е различен и нещата са строго индивидуални...обикновенно съвети раздават хора които нищо не разбират нито от хранене, нито от тренировки! Надявам се да съм помогнала на някого и пак казвам с този човек си струва да се работи но само ако сте наистина твърдо решени...първата седмица ще ви се стори ад , на втората ще сте на ръба да се откажете , но след това се свиква !

# 10
  • Мнения: 59
Тренирам вече от няколко месеца и виждам как тялото ми извайва и трупа мускули..Това е страхотно ,но ако искаш да намалиш обема , то тогава истината е в глада. Не говоря за някакъв вълчи глад а за почти константното усещане за лек глад  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 10 013
Тренирам вече от няколко месеца и виждам как тялото ми извайва и трупа мускули..Това е страхотно ,но ако искаш да намалиш обема , то тогава истината е в глада. Не говоря за някакъв вълчи глад а за почти константното усещане за лек глад  Simple Smile

Pelepina, на колко си години, колко пъти седмично тренираш, по колко време и с какви тежести? Интересно ми е. Много бързо стават нещата при теб. Блазе ти! Май и нямаш за сваляне.

# 12
  • Мнения: 59
Тренирам вече от няколко месеца и виждам как тялото ми извайва и трупа мускули..Това е страхотно ,но ако искаш да намалиш обема , то тогава истината е в глада. Не говоря за някакъв вълчи глад а за почти константното усещане за лек глад  Simple Smile

Pelepina, на колко си години, колко пъти седмично тренираш, по колко време и с какви тежести? Интересно ми е. Много бързо стават нещата при теб. Блазе ти! Май и нямаш за сваляне.

Имам за сваляне около 5 килограма ,за да посигна мечтаната фигура. Тренирам 3 пъти седмично ,максимум 4 (рядко) , като прогресивно увеличавам тежестите . Тренирам с треньорка и често сменям упражненията за различните мускулни групи . Изключително доволна съм от формата си в момента , но не и от обема , а не мога да спра да се храня Grin Искам да кажа , че не е задължително да се претоварваш с много тренировки  за да изглеждаш добре, но е задължително да не ядеш нормално , за да си слаб Laughing

# 13
  • Мнения: 10 013
Pepina, браво на теб!
Тежестите хич не мога да ги вдигам прогресивно. Бавно там става напредъка при мен. Но всеки както може. Peace Важното е да го правим. Grinning

# 14
  • Мнения: 59
Pepina, браво на теб!
Тежестите хич не мога да ги вдигам прогресивно. Бавно там става напредъка при мен. Но всеки както може. Peace Важното е да го правим. Grinning


Преди да се реша да тренирам с инструктор "не можех нищо" , "нямах време за нищо " и " не знаех нищо " . При мен това беше ключа към постигането на целите Simple Smile На 1-вата ми тренировка не можах да направя и 25% от сегашния резултат , а тя съвсем не беше толкова отдавна . Аз започнах заради силно изразен брич , а сега всички мускули на краката ми се виждат . Обзалагам се ,че ако бях сама щях да се откажа твърде скоро или да правя безмислени тренировки , които само да изтормозят ставите ми Simple Smile

# 15
  • Мнения: 87
искрено се възхищавам на хора, които удпяват да постигнат целите си. но мисля, че инструкторът тук също играе важна роля. имам бивша колежка състудентка, която беше доста пълничка, но се взе в ръце и от постовете и във фисбук виждам, че е постигнала завидни резултати, но с помощта на инструктор.

# 16
  • Мнения: 561
Аз миналото лято си тренирах сама без инструктор като използвах скачане на въже и бягане с вдигнати нагоре или назад крака около 15-20мин в площадка зад блока, след това се качвах горе в нас по стъпалата ( бях на 6тия етаж) и започвах упражнения за дупе на стелка. След това клякане с 10 кг, което в последствие увеличих на 20кг, ластик отгоре на вратата за ръце и накрая корем пак на стелката. Свалих 6 кг за 3 месеца и тялото ми се стегна точно за лятото Simple Smile Естествено мнгоо зависи и от хранителния режим. Тесто ядях само сутрин и само от лимец като прибавим някакъв фреш или смути. За обяд ядях най- много ( като 1 път в седмицата ориз, 1 път картофи и 1 път месо, останалото е бобени или зеленчук). Следобед изяждах по една крем супа от броколи карфиол или леща ( замествах с ядки, ако няма крем супа от тези) и за вечер салатка Simple Smile

Сега ходя само 2 пъти в седмицата на фитнес и поддържам същата форма от лятото, но с по- богат хранителен режим, тъй като нямам промяна в килограмите реших да добавям още храни. По принцип си ям сладко и чипс само в дните, в които тренирам и не късно вечер

# 17
  • Мнения: 4 752
Аз миналото лято си тренирах сама без инструктор като използвах скачане на въже и бягане с вдигнати нагоре или назад крака около 15-20мин в площадка зад блока, след това се качвах горе в нас по стъпалата ( бях на 6тия етаж) и започвах упражнения за дупе на стелка. След това клякане с 10 кг, което в последствие увеличих на 20кг, ластик отгоре на вратата за ръце и накрая корем пак на стелката. Свалих 6 кг за 3 месеца и тялото ми се стегна точно за лятото Simple Smile Естествено мнгоо зависи и от хранителния режим. Тесто ядях само сутрин и само от лимец като прибавим някакъв фреш или смути. За обяд ядях най- много ( като 1 път в седмицата ориз, 1 път картофи и 1 път месо, останалото е бобени или зеленчук). Следобед изяждах по една крем супа от броколи карфиол или леща ( замествах с ядки, ако няма крем супа от тези) и за вечер салатка Simple Smile

Сега ходя само 2 пъти в седмицата на фитнес и поддържам същата форма от лятото, но с по- богат хранителен режим, тъй като нямам промяна в килограмите реших да добавям още храни. По принцип си ям сладко и чипс само в дните, в които тренирам и не късно вечер

А протеин ?

# 18
  • Мнения: 561
Аз миналото лято си тренирах сама без инструктор като използвах скачане на въже и бягане с вдигнати нагоре или назад крака около 15-20мин в площадка зад блока, след това се качвах горе в нас по стъпалата ( бях на 6тия етаж) и започвах упражнения за дупе на стелка. След това клякане с 10 кг, което в последствие увеличих на 20кг, ластик отгоре на вратата за ръце и накрая корем пак на стелката. Свалих 6 кг за 3 месеца и тялото ми се стегна точно за лятото Simple Smile Естествено мнгоо зависи и от хранителния режим. Тесто ядях само сутрин и само от лимец като прибавим някакъв фреш или смути. За обяд ядях най- много ( като 1 път в седмицата ориз, 1 път картофи и 1 път месо, останалото е бобени или зеленчук). Следобед изяждах по една крем супа от броколи карфиол или леща ( замествах с ядки, ако няма крем супа от тези) и за вечер салатка Simple Smile

Сега ходя само 2 пъти в седмицата на фитнес и поддържам същата форма от лятото, но с по- богат хранителен режим, тъй като нямам промяна в килограмите реших да добавям още храни. По принцип си ям сладко и чипс само в дните, в които тренирам и не късно вечер

А протеин ?



Протеин не взимам, понеже разбрах, че е много вредно за бъбреците, а аз имах песъчинки преди. Затова си правя смути с банан, ленено семе, червена боровинка и малка лъжичка фъстъчено масло и го пия преди или след тренировка,  и върши почти същата работа като протеина Simple Smile

# 19
  • Мнения: 4 752
Имам предвид от храната

# 20
  • Мнения: 414
Написала е веднъж месо, през другите дни бобови, ядки също. Това е протеин.

# 21
  • Мнения: 4 752
Добре, но за мен протеина липсва, един път на седмица месо ми се струва малко, 3 пъти за мен по оптимално, от друга страна въглехидратите са повече, мазнините малко. А яйца не консумираш ли?

# 22
  • Мнения: 561
Добре, но за мен протеина липсва, един път на седмица месо ми се струва малко, 3 пъти за мен по оптимално, от друга страна въглехидратите са повече, мазнините малко. А яйца не консумираш ли?


Относно протеините- правя си различни смутита, както това, което написах. Добавям чия, авокадо, бадеми и тиквено семе ( това за разнообразие от другото смути). Но смутитата си ги пия ежедневно, да не говорим за другите храни, които са също богати на протеин като грах, леща, броколи и киноа Simple Smile

# 23
  • Мнения: 4 752
Извинявай за тъпите въпроси, Stuck Out Tongue Winking Eye сега се загледах в първата ти публикация и вденах, че всъщност всичко ти е наред и само споделяш режима си, а на мен нещо  ми се преплитат информационните канали и съм останала с впечатление, че имаш проблем и търсиш съвети ха ха, за това си вра носа така, сорииии



# 24
  • Мнения: 561
Извинявай за тъпите въпроси, Stuck Out Tongue Winking Eye сега се загледах в първата ти публикация и вденах, че всъщност всичко ти е наред и само споделяш режима си, а на мен нещо  ми се преплитат информационните канали и съм останала с впечатление, че имаш проблем и търсиш съвети ха ха, за това си вра носа така, сорииии





Няма проблеми Stuck Out Tongue

# 25
  • Мнения: 1 881
Протеините са "вредни" само ако не се хидратирате достатъчно, тоест ако не пиете достатъчно вода! Това са глупости, че протеиновите добавки са вредни. Аз лично приемам на Pure Nutrition и знам от първа ръка, че наскоро този протеин заедно с много други известни марки е преминал през лабораторни тестове и е дал най-добри резултати. Има ВСАА в него, 25 грама протеин на доза и е подсладен със сукралоза. Разбива се отлично само с вода в шейкър, понякога си го правя и в блендер, но става по-течен.
Относно моят път към мечтаното тяло - 7ми месец вървя по него. Имам хранителен и тренировъчен режим, като тренировките ми са 5 пъти седмично. Ходех и на йога, но напоследък нямам време, много ми допадна кундалини и хата йогата.
Откакто стъпах в последната и нова зала в града ни не си представям да спра да тренирам. Вече това е втората ми любима дейност след работата и единствено вчера пропуснах, тъй като ме изненадаха женски неща.
За тези 7 месеца съм олекнала с 6 килограма, видимо оформена горна част и бедра. Целта са плочки на корема и изграждане на силна мускулатура във всички части на тялото.
Моята промяна започна след болки в гърба и рамото, обездвижване и качени килограми. Бях 69, сега съм 63 и надолу.
Приемам йохимбин преди тренировка на гладно, но мисля да прбвам с Л карнитин.

# 26
  • Мнения: 111
Здравейте, аз тренирам от октомври, което прави 7 месеца. Два пъти в седмицата ходя на фитнес, два пъти на йога и веднъж тенис на корт. През това време съм се старала да хапвам сравнително здравословно, но понякога съм си позволявала шоколад, торта, бисквити и т.н. Много обичам сладките храни и винаги ми е било трудно да се откажа напълно от тях. Резултата от тренировките е че имам по-стегнати гръб, крака, рамене, гърди и ръце. Жалкото е че корема ми се е прибрал съвсем мъничко, а аз се надявах на повече. Някои хора казват, че корема се прави в кухнята, а не във фитнеса и все повече се убеждавам, че е така. Тази седмица съм само на протеини (месо, яйца, извара...) и смятам да продължавам с придържането към здравословен режим. Преди тренировка пия L-Carnitine, а по време на тренировка аминокиселини. Също така всеки ден пия и магнезий. Надявам се по-скоро да имам видим резултат в коремната област Grin

# 27
  • Мнения: 15
интересувам се от човек, който би ми съставил план за хранене, бихте ли препоръчали? Тренирам в момента с инструктор, от който съм доволна, но няма прогрес откъм килограми въпреки огромна активност от моя страна +  тренировки 3 пъти седмично. Просто се храня както падне и от там нямам никакъв прогрес с килограмите. Би ми се искало да сменям или да добавя диетолог, защото така просто не съм доволна.

# 28
  • Мнения: 3 480
Нямам време за упражнения, т.е. имам, обаче не ми достига сън и предпочитам да го използвам там. Пък и никога не ми е харесвало да ходя в зала, вкъщи не мога да се наканя да правя упражнения. С храненето нямам никакъв проблем, ако ставаше само с ограничаване... да съм си стопила мазнините около корема. Само това ми е на мен, нямам килограми за махане.

Smile, в това отношение си приличаме с теб.
Лично аз нямам кг за сваляне, може би по-скоро моделиране на тялото и премахване на мазнини и стягане на някои места. Бих избрала това да стане под наблюдение на инструктор, защото съм свидетел на колеги и приятели, които фанатично ходят по залите, трупат мускули, но телата им не ми харесват. Харесвам стройни, стегнати, слаби тела.
Храненето не ми е проблем, позволявам си взичко в умерени граници, храня се най-вече разделно, не похапвам между храненията. Обичам хубава интернационална храна и това е едно от нещата, които правя в малкото свободно време - ходим на хубави ресторанти и не се въздържаме да си доставим удоволствие. Понякога количеството храна е в повече - първо, второ, трето  bowuu Макс 1х седмично. От години поддържам едно и също тегло . Минах 40 г, имам деца, сравнително слабо телосложение в дрехи, но ми се иска да имам по-хубаво тяло.
Време и аз не намирам за тренировки, мразя зали, мразя всякакви публични места с натрупване на много хора и бягам от такива. Вкъщи предпочитам да се наспя и да гледам хубав филм, вместо да тренирам. Не мога да се оплача със забавен метаболизъм с напредване на възрастта, но наистина преди ми беше по-лесно да вляза във форма без никакъв спорт. често колеги и клиенти ме питат колко пъти тренирам в седмицата, явно не изглеждам чак толкова мека и отпусната  Joy Все си казвам, че когато мд стане самостоятелна ще се запиша на йога аштанги или нещо подобно и ще се стегна.
Големият ми проблем е целулита, който бавно завзема цялото ми тяло като октопод. Знам какво трябва да направя, но за момента нямам нито време, нито мотивация.

Персонанонграта, Биляна Йотовска срещу заплащане изготвя хранителни режими, ето линк:

https://bg.bilianayotovskadiet.com/final

Последна редакция: чт, 26 апр 2018, 12:46 от Stardust@

# 29
  • Мнения: 1 881
Здравейте, аз тренирам от октомври, което прави 7 месеца. Два пъти в седмицата ходя на фитнес, два пъти на йога и веднъж тенис на корт. През това време съм се старала да хапвам сравнително здравословно, но понякога съм си позволявала шоколад, торта, бисквити и т.н. Много обичам сладките храни и винаги ми е било трудно да се откажа напълно от тях. Резултата от тренировките е че имам по-стегнати гръб, крака, рамене, гърди и ръце. Жалкото е че корема ми се е прибрал съвсем мъничко, а аз се надявах на повече. Някои хора казват, че корема се прави в кухнята, а не във фитнеса и все повече се убеждавам, че е така. Тази седмица съм само на протеини (месо, яйца, извара...) и смятам да продължавам с придържането към здравословен режим. Преди тренировка пия L-Carnitine, а по време на тренировка аминокиселини. Също така всеки ден пия и магнезий. Надявам се по-скоро да имам видим резултат в коремната област Grin

https://www.youtube.com/watch?v=OICZXk_Mywo
Може да включиш това в деня си за корем и горна част или корем и долна част, не знам как ги правиш.
Заложи на многоставни, базови упражнения и се постарай да усвоиш правилната техника за всяко упражнение.
Тежестите използваш ли ги?

# 30
  • Мнения: 6 966
интересувам се от човек, който би ми съставил план за хранене, бихте ли препоръчали? Тренирам в момента с инструктор, от който съм доволна, но няма прогрес откъм килограми въпреки огромна активност от моя страна +  тренировки 3 пъти седмично. Просто се храня както падне и от там нямам никакъв прогрес с килограмите. Би ми се искало да сменям или да добавя диетолог, защото така просто не съм доволна.
Юлиан Тодоров - Залата на Юли. За мен няма по-голям професионалист. http://www.yulisgym.com/

# 31
  • Мнения: 75
Този въпрос и мен ме е вълнувал. Преди време в една фейсбук-група наблюдавах "прогрес"-снимки на различни потребители, които понякога само за месеци имаха замешетителни резултати!  Shocked Чудих се как е възможно да имаш такава воля, най-вече за храненето, защото според мен най-трудната стъпка към мечтаното тяло е да се храниш изключително чисто. После ме осени, че в тази фейсбук-група средната възраст беше сигурно 21 години (и излязох, де). Аз съм на 30. Не че са много годинки, но има значение и то не малко. Един млад организъм постига много по-бързо резултати  Wink "
Много вярно написано. На 20 метаболизма и свалянето е почти като детска игра. ПОСЛЕ + 10 +10 и т.н. трябва да се внимава по-сериозно и ограниченията стават повече.
За мен ДВИЖЕНИЕТО и промяната на хран.навици са най-важни. Волята също !
( мечтано тяло никога не съм имала Joy Чакам си прераждането 🤣 Не защото имам 5/10 кг. за сваляне, а защото чисто физически няма как от 164 да съм 170 , с  добър бюст и дълги крака Joy )

# 32
  • София, България
  • Мнения: 632
Здравейте, сега видях тази тема и реших да се включа. Аз имам изготвени тренировъчен и хранителен режим от професионалист, много готино момче. Всичко това е от 3 месеца, за малкото време успях да сваля 10 кг, стегнах краката, ръцете, дупето, корема. Ако има интерес мога да дам координати на треньора ми, изключително съм доволна Simple Smile

# 33
  • Мнения: 111
bethefirst, благодаря за клипчето. По време на йога тренировките правим такива упражнения, а в дните, в които съм на фитнес от време на време си за вършвам тренировките с упраженения за корем. Тежести използвам само като правя ръце, крака, гръб... не ги включвам в упражненията за корем. Определено обаче не съм се фокусирала върху коремните упражнения, не ги правя за повече от 5-10мин. Казвали са ми, че дори и да направиш плочки ако над тях има мазнини, то плочките няма да се покажат. Затова съм прибегнала и към по-строг хранителен режим.

# 34
  • Мнения: 2 739
Родих детето, гледах го напълно сама, върнах се на работа, малкия на ясла. Мисля, че тайната е да не се спираш.

# 35
  • Мнения: 15
Според мен, за красивото тяло са нужни както много така и малко усилия. Много са нужни, защото са нужни всеки ден. А малко са нужни, защото не е потребно да се прави нещо изкелеферчено. Умерено хранене и много движение с голям обем и ниска интензивност е напълно достатъчно за да е човек строен. Добър сън, вода , липса на вредни навици (цигари кафе алкохол, захар, джънк, наркотици). Това трябва да е цял един живот, всеки ден. Вече за разни по-изчанчени цели си има фитнеси митнеси, но това е вече за последните 5% от резултата. Аз за съжаление се движа много, но и ям много и в момента по-скоро съм набита и стегната, отколкото стройна, но ако сваля 5 кила ще съм много симпатична.

Гугъл, много ти благодаря, явно го напасваш с тренировките си по тичане? Помага ли ти?

# 36
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
За три месеца с изготвен хранителен режим и тренировки от специалист,като всеки месец спрямо резултатите ми променяше и тренировките и храненето.

# 37
  • Мнения: X
За мен е много относително това с "мечтаното тяло". Аз лично на моето все му намирам кусури и искам все още и още неща да променям по него, пък и с времето визията за "мечтано" се променя. За себе си говоря.  Laughing Като се гледам на снимки от преди години и много се харесвам, а зная тогава към какво съм се стремила и опитвала да променя, сега също зная какво искам да променя, работя в тази насока, да харесам дефекта. Ама да го харесам сега, а не след време, когато ще гледам сегашната си визия и ще си казвам: "Евала, изглеждала си мноооооого добре". С което искам да кажа, единствено, че моята лична визия- мечта еволюира, развива се и затова най- вероятно и аз все я гоня ли гоня, нещо като сянката.  Laughing

KOKONDRELLA, за кой специалист става дума?


Персонанонграта, Биляна Йотовска срещу заплащане изготвя хранителни режими, ето линк:

https://bg.bilianayotovskadiet.com/final



Тези "режими" се изготвят от софтуер, а не лично от Биляна. Peace

ПП. И да, факт е, че плочките се правят в кухнята.  Laughing

Инфо относно специалисти има много. Румяна Илиева, Инес Субашка, Страхил Иванов са едни от най- често спряганите имена, има и други.  Peace

Последна редакция: пт, 27 апр 2018, 11:47 от Анонимен

# 38
  • Мнения: 3 480
Не съм в Бг и знам, че е софтуер, ясно е като се последва линка. Иначе, който е на място може да даде много по-добри препоръки. Peace

# 39
  • Мнения: X
Въпросът не е до това, къде е ситуиран човек физически, а да помогне адекватно. Точно пък Биляна Йотовска за препоръка и програма, изготвена от софтуер, е доста кофти съвет.  Laughing

# 40
  • Мнения: 3 480
Напротив, има значение къде се намираш, защото на място има много повече възможности.

Аз лично бих платила за подобен режим, ако търсех , ако примерно не мога да си позволя персонализиран хранителен режим на живо.
Въпрос на гледна точка.

# 41
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926

KOKONDRELLA, за кой специалист става дума?
За Кирил Танев.
Биляна Йотовска раздава едни и същи “режими” на всички.
Кирил подхожда строго индивидуално,винаги е готов за разяснения и за мен е изключителен специалист,особено в суплементирането и храненето.

# 42
  • Мнения: X
KOKONDRELLA, ти от работата му в екип с Лори ли се възползва?

Биляна Й. отделно много залага и на суплементацията. От нейния бранд и магазин, разбира се. Абе единствено някой, който тотално не е в час при подобно зададен въпрос ще даде препоръка с въпросния линк. Направо без коментар.  ooooh!

Stardust@, понякога се изказваш сякаш си в друга галактика просто.  Laughing

# 43
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И какво им е на Билянините режими, човек сам си ги програмира, според предпочитанията си...Останалите правят същото- смятат с някакви таблици, тук го прави софтуер... И освен това няма индивидуални режими... какво значи туй- пуйка с трюфели?

Всички смислени диетични режими са еднакви....гледат да има баланс в приема на белтъчини, въглехидрати, прости захари...фибри, минерали...и дават резултат, когато ги спазваш...

Редно е, дълго време чел човек, да може сам да си го направи...но щом предпочитате да плащате Simple Smile

# 44
  • Мнения: X
Роузи, права си. Донякъде.
Специално за Биляна писах- суплементация, с която се заместват хранения.  Peace Отделно "програмираш" си ги, ама дали наистина се взимат предвид всичките ти предпочитания, които си въвел, или програмката си бълва ли бълва каквото тя си знае. Даже реално зад тази пратформа не стои Биляна, а Лазар Ангелов.  Wink
Отделно, момичето писа, че търси диетолог. А не софтуер.  Laughing

# 45
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
Когато ми прави режима Кирил, все още не беше започнал да работи с Лори.
Аз лично не бих могла сама да си направя балансирано хранене,колкото и да съм чела. Спрямо целите-дали искаш изчистване,покачване на мускулна маса, стягане и т.н. той се съобразява.
Аз примерно съм пристрастена към сладкото и ми е изключително трудно да се откажа-той се беше съобразил с това и ми беше направил достатъчно варианти и избор за задоволяване на този ми глад,без реално да нарушавам режима си( протеинови блокчета,протеинов крем пудинг, веднъж в седмицата “чийт” хранене с позволено всичко,което пожелая).
Отделно се чувствах изключително енергична,силна и със супер настроение.
След първото тримесечие пожелах отново програма,но вече целта ми беше малко покачване на мускулатура,защото доста отслабнах и не желаех да свалям повече.
 От Биляна съм си поръчвала режим преди 3 год. Тогава изпращаше на всички едно и също- еднакво хранене,еднакви добавки и едни и същи тренировки. Сега с този софтуер не знам как стоят нещата,но аз не бих се възползвала повече от нейните услуги.

# 46
  • Мнения: X
Благодаря за отговора, KOKONDRELLA.  Hug
Комуникирала съм с Кирил, преди време се колебаех дали да не си поръчам режим от него и останах с изключително приятни впечатления. Все още ми стои като опция, когато реша окончателно какво искам и успея да го дефинирам- тогава е много вероятно да се свържа с него отново, да направи финалния щрих така да се каже.  Wink
Темата защо се обръща човек към персонални треньори/ диетолози е дъвкана във форума многократно, въпрос на избор и предпочитания е. Някои, например, предпочитат да се подстригват сами- има инфо, клипчета, материали да се образоваш сам- бол. Аз, обаче, си ходя на фризьор.  Mr. Green

# 47
  • София
  • Мнения: 1 586
По залите съм от 5-6 години вече, занимавам се активно с фитнес и така наречения бодибилдинг. Работила съм и като технически сътрудник в зала, управител, персонален треньор 2 години, работила съм в магазин за хранителни добавки, барманка също съм била на рецепцията. Общо взето прехраната досега съм си я изкарвала само в сферата на спорта. Simple Smile За мен не съществува подобно нещо като ''перфектно тяло''. Аз самата до ден днешен откривам кусури по своето тяло и все още мисля, че имам трески за дялане и това е една от причините да влизам в залата. Резултати в началото се постигат лесно, защото все още сме начинаещи и всяко едно движение ще даде ефект върху тялото ни. В началото, когато започнах да спортувам бях 43кг на височина 172см. С годините и времето сега съм 53-54кг. чист мускул. Успях да постигна това, което търсех като ефект. В началото с помощ на приятели и познати, най-различни треньори, с кои изпатих, с кои не и после сама. После по едно време се стига до един застой - нито нагоре, нито надолу. Тогава вече се правят промени в хранителния и тренировъчен режим на клиента, за да може да се ''стресира'' този организъм с нещо ново от това, което е правено машинално до момента. За съжаление много, наистина много голяма част от инструкторите в България използват готови предварително направени режими и диети, което не е ок и съответно вече не са така наречените персонални програми.

# 48
  • Мнения: 1 881
Кирил Танев и неговите Лора и Ева ги следя почти ежедневно, много им се радвам. Моите режими са от Марина Декова също от Bodyconstructor, но не съм изключително стриктна с храненето. Пак си ям здравословно, но не точно това, което ми е написано.
Замислям се дали да изкарам още 2-3 месеца на същите режими или да си поръчам нов от Кирил. Все пак знам, че чистенето на мазнини изисква време и калориен дефицит, както и добри тренировки с кардио.

# 49
  • Мнения: 4 752
Пусни  1 - 2 дена от режима да видим какво представлява. Йотов ска е загуба на пари. Аз най мн доверие имам на Руми, Лазар Радков и Юли.

# 50
  • Мнения: X
Пусни  1 - 2 дена от режима да видим какво представлява.

Ако става дума за този на М. Декова- моят най- общо представляваше броколи и пилешко филе; тук- таме киви или цяла половинка грейпфрут.
Признавам, че бе изготвен преди 3+ години и към момента може да са по- разчупени нещата.  Peace

# 51
  • Мнения: 1 881
Всеки ден началото е зелено смути, понякога го пропускам, а понякога си го правя с банан и киви например. При мен основният проблем е, че работя до късно вкъщи и лягам към 3-4, спя до късно (поне 7 часа) и така..
Ето примерен ден:
Скрит текст:

# 52
  • Мнения: 1 881
Редактирам и махам снимката Simple Smile За да не е празно мнението ще допълня, че пия йохимбин преди тренировка, като смятам да го сменя с л карнитин, а след тренировката протеин двоен шоколад на Pure Nutrition.

Последна редакция: нд, 29 апр 2018, 02:32 от bethefirst

# 53
  • Мнения: 4 752
Бе дъ фърст-страхотен резултат Heart Eyes Heart
Колко време ти отне?
Режима ми хареса, струва ми се балансиран.... Колкото можах да прочета, че очите ми май са мн зян напоследък....

# 54
  • Мнения: X
bethefirst , Бра- во!!!
Марина явно доста си е променила възгледите, което по скромното ми мнение си е сериозен напредък.

... дано останат само тук Simple Smile

Един съвет-
Скрит текст:
пълно е с воайори, не можеш да си представиш колко са много.  Tired

Общи условия

Активация на акаунт